
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 7 |
| Connector Type | Shrouded |
| Gender | Male |
| Packaging | Reel |
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 110 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| RoHS | Compliant |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 1.25 mm |
Stock: 355
Distributors
pcbx
Unit Price$0.15091
Ext.Price$0.15091
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.15091 | $0.15091 |
| 10 | $0.13446 | $1.34460 |
| 50 | $0.11981 | $5.99050 |
| 100 | $0.10668 | $10.66800 |
| 500 | $0.09499 | $47.49500 |
| 1000 | $0.08458 | $84.58000 |
| 3000 | $0.07874 | $236.22000 |
| 5000 | $0.07330 | $366.50000 |
